top of page

Gençlik ateşi Etimesgut’ta yandı!19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Etimesgut Belediyesi tarafından Gençlik Konserleri düzenlendi. Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu’nun katılımlarıyla Türk Beyleri Kent Meydanı’nda 17, 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen konserlere Etimesgutlular yoğun bir ilgi gösterdi. 

 

Gençlik Konserleri kapsamında ilk gün sahne alan Melek Mosso, sevilen şarkılarıyla Etimesgutlularla buluştu. Enerjisiyle tüm Etimesgutluları coşturan Melek Mosso’nun şarkılarına Erdal Beşikçioğlu’nun dans ederek eşlik etmesi, sosyal medyada tüm Türkiye tarafından hayranlıkla konuşuldu. Akabinde konserde söz alan Erdal Beşikçioğlu, Etimesgutlulara hitap etti:

 

“Verdiğimiz sözleri tek tek tutuyoruz, 1919 yılında bir ateş yandı. Bugün bu ateş, alev alev yanmaya devam ediyor. Tadını çıkar Etimesgut. Sevgiyle kalın!”
 

Konserlerin ikinci gününde ise Evren Can Gündüz sahne aldı. Evren Can Gündüz, sevilen şarkılarıyla Etimesgutluları coştururken, her yaştan vatandaşlar, eski yeni tüm şarkılara eşlik etti. Türk Beyleri Meydan’ında vatandaşlar bayramın gelişini tüm coşkusuyla yaşadı.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise sevilen sanatçı Nil Karaibrahimgil sahne aldı. Türk Beyleri Kent Meydanı’nı dolduran Etimesgutlular, Nil Karaibrahimgil’in her dönem popülerliğini koruyan şarkılarıyla eğlendi. Konserde Nil Karaibrahimgil, Ankaralı olarak böyle özel bir günde Ankara’da olmaktan ne kadar mutlu olduğunu belirtti. Konserde söz alan Erdal Beşikçioğlu, Etimesgutlularla beraber yol yürüyeceklerini ve Etimesgutluların arzularının önemli olduğunu belirtti.

 

Erdal Beşikçioğlu’nun adaylık sürecinde ısrarla üzerinde durduğu, festival ve konserlerle sanatın her dalıyla ilgili etkinlikler yaparak, yaşayan bir Etimesgut oluşturmaya yönelik anlayışı Gençlik Konserleri kapsamında ortaya konmuş oldu. Erdal Beşikçioğlu’nun konserlerdeki konuşmalarında da Etimesgut’u, Etimesgutlularla birlikte yönetmeyi sürdüreceklerine yönelik söylemleri dikkat çekti.
 Aynı zamanda konserlerin gerçekleştiği üç gün boyunca Türk Beyleri Kent Meydanı’nın giriş kapısında kurulan sokak lezzetleri de halk tarafından ilgiyle karşılanırken, Etimesgutlu esnaf böyle bir fırsattan memnun olduğunu belirtti.Commenti


1/4
bottom of page